"У нас є кому подумати про нацменшин, чого не можу сказати про Росію. А саме, про татарів та вихідців з Середньої Азії, для яких приниження, постійні обшуки і перевірка документів - це буденність. Ні для кого не секрет, що у великих містах Росії запроваджено принцип кастовості, де усіх "нєрусскіх" і за людей не вважають", - констатує В.Балога.
Міністерство закордонних справ Росії сьогодні заявило про утиски прав етнічних німців, чехів, угорців та інших національних меншин в Україні.
Про це йдеться в заяві МЗС РФ.
У ній МЗС заявляє, що "тотальне ігнорування інтересів російськомовних жителів України - це вже не новина, а перманентна реальність".
МЗС нагадує про призупинення мовлення чотирьох російських телеканалів.
"Менш помітно, але від цього не менш драматично складається ситуація навколо етнічних німців, чехів, угорців та інших національних меншин, що проживають на Україні", - йдеться в заяві російських дипломатів.
На їх переконання, ці народи стурбовані нестабільністю.
"Вони стурбовані нестабільністю політичної ситуації в країні і всерйоз побоюються за своє життя, безпосередньо стикаючись з тими безчинствами, які продовжують творити доморощені ультранаціоналісти і неофашисти", - заявили в МЗС.
Москва закликає ООН, ОБСЄ і Рада Європи звернути на це увагу.
"Внаслідок цього останнім часом зафіксовано значне збільшення числа осіб, які бажають як тимчасово, так і назавжди виїхати на свою історичну батьківщину. Все більше жителів України шукають притулку і в Росії", - заявляє МЗС.
Він очікує від міжнародних правозахисних органів і інститутів "принципових оцінок щодо грубих порушень прав людини, включаючи права нацменшин, з боку "нових українських властей".
Пізніше посольство Чехії в Україні спростувало цю заяву.
Чеські дипломати заявили, що громадянам Чехії в Україні нічого не загрожує.
У той же час відомо, що жителі Криму залишають свої будинки після окупації півострова Росією.
У Львівську область на тимчасове проживання виїхали вже більше 1 тисячі кримчан.
Притулку в Польщі попросили 32 кримських татарина.
Крім того, за притулком в Польщі звернулися двоє жителів Севастополя, росіяни за національністю і громадяни України.
Вони заявили, що були змушені тікати з Криму через свої переконання.
Українець 2014-03-29 / 21:10:46
Кацапам треба дати по рогам, бо ті козли не заспокояться.
руди 2014-03-29 / 09:06:08
а кацапы всегда готовы кого-то защищать . то ли афганцев, то ли сомалийцев . кацап всегда сует свое грязное рыло в чужой огород. выход лишь один - сапогом в рыло. а еще лучше- штыком в жоп.у.