Рейтинг складався за такими критеріями як: рівень злочинності, кількість тяжких злочинів, ДТП і самогубств, кількість хворих відкритою формою туберкульозу, психічними розладами, алкоголізмом та наркозалежністю, рівень безробіття населення, заборгованість з виплати заробітної плати, співвідношення шлюбів та розлучень, кількість дітей, народжених поза шлюбом тощо.
В результаті, міста Західної України являються найбільш безпечними та благополучними для життя. Перше місце у рейтингу здобув Івано-Франківськ, другу сходинку посіли Чернівці, а замикає трійку лідерів Рівне. Ужгород опинився на четвертому місці, а “файне” місто Тернопіль — п’яте.
За інформацією статистів, у містах-лідерах спостерігається найнижчі показники криміногенної статистики та найвищі – соціальної. Наприклад, Івано-Франківськ відзначається найменшою злочинністю на Україні, а на Закарпатті — найбільш міцні шлюби. Що стосується Тернополя, то тут менше всього діток, які народилися поза шлюбом.
Водночас Державна служба статистики вважає найбільш неблагополучним регіоном України Крим і, зокрема, місто Севастополь.
Для складання рейтингу використовувалися такі критерії: рівень злочинності, чисельність тяжких злочинів і самогубств, кількість хворих на відкриту і активну форму туберкульозу, кількість психічних розладів, поширеність алкоголізму і наркоманії, рівень безробіття населення, чисельність ДТП, борги із заробітної плати, співвідношення шлюбів та розлучень, кількість позашлюбних дітей.
За даними статистики, п’ятьма найнебезпечнішими і неблагополучними стали регіони Півдня та Сходу України. У цю п’ятірку також потрапив Київ.
Так, п’ятим з кінця і на 23-му місці виявилося Запоріжжя, на 24-му – Київ, на 25-му – Кіровоград, 26-м став Крим.
Найнебезпечнішим визнаний Севастополь – в місті високі показники зарплатних боргів, злочинності, ДТП, алкоголізму, наркоманії та психозів.