Ситуація з безквартирними у цьому регіоні, як відомо, непроста. На Волині у черзі на отримання житла від військового відомства перебуває 1071 чоловік. На Закарпатті квартир потребують 770 військовослужбовців і військових пенсіонерів. Окрім того, 846 безквартирних військових налічується на Івано-Франківщині, з яких переважна більшість - в обласному центрі.
Найскладніша ж ситуація на Львівщині, де на власний дах над головою очікують 3974 сім'ї. Торік на замовлення Західного УКБ у чотирьох областях його відповідальності було введено в експлуатацію 355 квартир. У поточному ж році передбачено здати 260 квартир. Однак виконати це завдання непросто.
- Фінансування Західного УКБ на цей рік сплановано таким чином, що тільки 30 відсотків коштів має надійти зі загального фонду Держбюджету, решта - зі спеціального. Тобто це гроші, які мають надійти від реалізації надлишкового майна та військової техніки, - пояснює начальник Західного УКБ Олексій Александров. - Якщо із загального фонду кошти до управління почали надходити у червні (отримано 6 мільйонів 600 тисяч гривень із передбачених на рік 24 мільйонів), то із спецфонду на сьогоднішній день не надійшло жодної копійки.
Житло, що фінансується із загального фонду бюджету, має реальні шанси бути здане у заплановані терміни. Це, зокрема, реконструйовані дві колишні казарми у МУКАЧЕВІ, які переобладнаються під житлові будинки на 24 і 27 квартир відповідно. Їх передбачається ввести в експлуатацію вже у вересні-жовтні.
Крім того, у грудні має бути зданий 50-квартирний будинок у Бродах. Також є гроші і для зведення 120-квартирного будинку у Львові на вулиці Стрийській, який заплановано завершити у грудні наступного року.
А от спецфонд... Серед об'єктів, що мали б бути введені в експлуатацію цього року, стоїть у Луцьку готова "коробка" 36-квартирного будинку. На завершення її будівництва потрібно 4,5 млн грн. Також на 70-80% готовий будинок (колишня казарма) на 13 квартир у Брюховичах, що під Львовом. Для остаточного завершення бракує 757 тис. грн. У Яворові планувалося цьогоріч здати 32-квартирний будинок. Але чи це реально? Знову ж таки через брак коштів.
Загалом, заплановані до здачі у 2008 році, зокрема, два будинки у Львові по 52 квартири кожний, переобладнані з казарм, та ще один 94-квартирний. На дофінансування чекають будинки у Стрию (40 квартир), Івано-Франківську (97), Луцьку (108), Володимирі-Волинському (44), Мукачевому (30), Виноградові (36), УЖГОРОДІ (24)...
Зі спецфонду передбачено і фінансування проектно-вишукувальних робіт, яке зараз заморожене. А це загрожує "аукнутися" у перспективі. Якщо на наступний рік проекти в основному напрацьовані, то вже у 2009 році будівництво не може не непокоїти фахівців Західного УКБ.
Необхідно в цьому контексті сказати й про позицію органів місцевої влади, адже вони, зокрема, надають дозвіл на проектно-вишукувальні роботи, відведення землі під будівництво, проведення самих будівельно-монтажних робіт тощо. Тож не може не тішити, що в більшості населених пунктів Західного регіону влада розуміє важливість зведення житла для військовослужбовців і всіляко сприяє цьому. Як, наприклад, в Бродах, Старичах Львівської області, Володимирі-Волинському.
Проте, аби що б там, а хочеться сподіватися, що проблеми з фінансуванням будівництва житла будуть все-таки вирішені, - говорить Олексій Александров. Наше управління має напрацювання, за якими ми могли б побудувати близько 600-700 квартир вже наступного року.
Дмитро Туляков, газета "Народна Армія" 2007.08.14
14 серпня 2007р.
Теги: