За словами експерта, позитивним аспектом у плані створення Народної ради Закарпаття є те, що під час створення цього органу народовладдя поєднано як квотний, так і персональний принципи.
"Коли є конкретні обличчя, конкретні прізвища - це завжди плюс. В такому разі людям, громаді, є на кого орієнтуватись, є до кого конкретно прислухатись. І, як на мене, цій формації, створеній на таких засадах, судитиметься достатьно тривале існування і результативна діяльність", - припустив Сергій Федака.
Як зауважив історик, Народна рада, швидше, носитиме, представницький характер, що випливає, в тому числі, і з назви органу - Народна, себто так, яка представлятиме інтереси народу. І в роботі своїй їй доведеться обов'язково "виходити з місцевих реалій, з нашої ментальності, враховувати їх в повсякденій діяльності, що й буде одним із критеріїв ефективності Народної ради".
За словами Сегія Федаки, важливим у контексті створення НРЗ є те, що утворено її фактчино на тлі президентської кампанії, яка де-факто вже розпочалась. "Приємно, що з'являються нові особистості, можливо, нові майбутні політичні фігури і гравці. І це також треба брати на озброєння, орієнтуватись і на цю перспективу - виборчу, думаючи, як вестиме себе і яку позицію займе Народна рада на час виборів.
І ще треба думати над конкретними пропозиціями і вимогами, з якими Народна рада має виступати і що пропонувати конкретно для області. Крім того, необхідно визначити перспективи розвитку і роботи в кожном районі і насленому пункті, виробляти спільну позицію по кожому конкретому випадку - наприклад, по системі міні-ГЕС",- зазначив Сегій Федака.