Зелену красуню до свята готували майже тиждень. П’ятнадцятиметрову ялицю привезли з лісу поблизу села Лазещина на Рахівщині. Уже в Ужгороді, на площі, до дерева прикріпили додаткові гілки – так вона виглядає пишнішою.
Прикрашали новорічне дерево 2 дні. Першою прикрасою стала майже півтораметрова зірка на верхівці. Наступними повісили великі іграшки – це 420 великих та малих бордових куль. Найбільші – діаметром 30 см, найменші – 15 см. Також новорічний символ прикрасили світлодіодними гірляндами. Загальна довжина мерехтливих прикрас – 201 метр.
А ще на площу направили спеціально встановлені п’ять стробоскопів. Їх загальне споживання енергії – 1,6 кВт/год (це вдвічі менше, ніж споживає, до прикладу, звичайна домашня праска). Узагалі, уся система освітлення площі та гірлянди на ялинці – енергоощадні.
Також, до офіційного запалення ялинки, на площі встановили лавиці та новорічні світлові фігурки. Уперше встановили і спеціальну акустичну систему – упродовж свят на площі лунатимуть різдвяні мелодії.
Головна ялинка області запалала під традиційний різдвяний «Щедрик» у виконанні Закарпатського народного хору. Опісля кілька коротких композицій виконав дитячий колектив, а малюкам на сцені та на площі дарували подарунки.
Ялинка стоятиме тут, традиційно, до завершення свят, - повідомляє прес-центр Закарпатської ОДА.