У приймальні голови облради вже з самого ранку товклося з десяток жителів нашого краю, які, очікуючи на свою чергу, знайомились між собою та розповідали один одному про проблеми, котрі привели їх в облраду. А поміж тим ділились думками щодо виборів, до яких сьогодні готується вся країна. Одні називали їх поступом уперед, інші – необхідною умовою розбудови демократичної української держави, треті – устремлінням політиків та необхідністю подолання наслідків системної кризи, політичних і правових проблем й таке інше.
А тим часом пенсіонерка, жителька смт. Королево, що на Виноградівщині, Магдалина Богаш вийшла від заступника голови облради з підписаною заявою щодо виділення матеріальної допомоги у сумі 700 грн.
Жителя с.Новоселиця Міжгірського району Федора Млавця в обласну раду привело земельне питання, а точніше – межа, яка розділяє його присадибу із сусідською, і яку, на думку Федіра Івановича, сусід посуває на свою користь. Михайло Михайлович направив скаргу на розгляд Між гірській райраді з проханням розібратись у ситуації, прийняти відповідні рішення, про що повідомити обласну раду та заявника негайно.
Яроцький сільський голова Ужгородського району Марія Рущак звернулась до Михайла Мартина з листом, в якому сказано:„ Сільська рада просить вас посприяти у заміні телефонної станції на 400 номерів для обслуговування жителів сіл Ярок та Стрипа. Адже діюча телефонна станція в експлуатації – понад 40 років, часто виходить із ладу. Майже щодня працівники ремонтної бригади змушені приїздити для ремонту та ліквідації різного роду несправностей.“
Останнім часом, далі йдеться у листі, на адресу сільради надходять численні скарги та нарікання на роботу телефонів, особливо у вечірній час, коли практично неможливо додзвонитися, оскільки станція не витримує навантаження. Позаяк Яроцька сільрада – дотаційна, то, ясна річ, власних коштів на заміну телефонної станції немає, а тому, як наголосила Марія Юріївна, у громади один вихід – просити облраду допомогти вирішити наболіле питання.
Михайло Мартин тут же звернувся до директора ЗФ ВАТ „Укртелеком“ пана Крупкіна з клопотанням вивчити стан згаданої АТС та винайти шляхи вирішення нагальної проблеми, яка доймає громаду не перший день, і, навіть, не перший рік.
Мукачівка Анна Гурова у зв’язку з переїздом на постійне проживання у Росію звернулась до Михайла Мартина з проханням стосовно відшкодування, як зазначила пані Анна, нанесених збитків як репресованій родині. Михайло Михайлович, уважно вислухавши заявницю, дав відповідні роз’яснення стосовно повноважень облради й порекомендував Анні Борисівні звернутися у суд.
На запитання, яке із звернень найбільше вразило, Михайло Мартин відповів:
– Якщо ставити щось під сумнів, то потрібно вносити свою конкретну пропозицію. Адже йдеться не про базарні речі, а про життя кожної конкретної людини, а це – свята святих. А тому кожен крок влади повинен бути спрямований на те, щоб у селі, районі, місті, регіоні побільшало щасливих людей та таких, котрим стало жити краще. Бодай сьогодні. Зрештою, для когось і за когось клопотати не соромно.
Авжеж, на те і влада.
Анна Романенчук, сайт Закарпатської облради
06 серпня 2007р.
Теги: