Також у нараді взяли участь начальники районних управлінь ветеринарної медицини області, відповідальні особи з питань ідентифікації і реєстрації тварин юридичних господарств ТОВ «Ватра», ТОВ «Леанка», ДП «Філія НДІ Бакта», АТ «Плеша», АТ «Нива», ФГ «Агроспол», ТОВ «Новий рівень-2000». Крім того в нараді взяли участь заступники голів райдержадміністрацій, начальники управлінь та відділів сільського господарства області.
Начальник головного управління ветеринарної медицини області Юрій Садварі зробив акцент на ряді нормативно-правових актів з питань ідентифікації тварин, що затверджені на період 2013 року та видані Державною ветеринарною та фітосанітарною службою України. Він зазначив, що, відповідно до положення про Єдиний державний реєстр тварин, адміністратором реєстру тварин є Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України, яка здійснює у встановленому порядку ідентифікацію і реєстрацію тварин та видачу ідентифікаційних документів. Тому на працівників ветеринарної медицини покладена серйозна та відповідальна робота по внесенню до бази даних Єдиного державного реєстру інформації про тварин, місце утримання, переміщення. Також наголошено на виконавській дисципліні.
Керівником головного управління ветмедицини досконально проаналізовано виконання доведених завдань спеціалістами ветеринарної медицини, агентами-ідентифікаторами, які працюють згідно з укладеними договорами. Вказано керівникам районних управлінь області на незадовільну роботу в цьому напрямку і зобов’язано у найкоротші строки радикально виправити ситуацію щодо проведення ідентифікації і реєстрації тварин.
Крім того керівником філії ДП «Агенство з ідентифікації і реєстрації тварин» Ю.Бубряк були висвітлені проблемні моменти, що мали місце в ході роботи у працівників ветмедицини, а саме: облік засобів ідентифікації, списання, виконання планових завдань, обсягів робіт по ВРХ, вівцях (козах), свинях. Також було відмічено що завдяки щоденному контролю та тісній співпраці з початку другого півріччя в області досягнуто значних результатів в роботі по ідентифікації і реєстрації тварин.
Проблемні питання, що стосуються реєстрації тварин, належного оформлення реєстраційних документів та власне надсилання зареєстрованих документів до філії для подальшого занесення їх у архів, були озвучені начальником відділу реєстру тварин О.Матей. Для оптимізації процесу по архівуванню документів готуються рекомендації та відповідний матеріал.
По закінченні наради Юрій Садварі доручив заступникам начальника головного управління ветмедицини підготувати та провести регіональні наради за участі спеціалістів підвідомчих структур ветеринарної медицини, агентів з ідентифікації Рахівського, Тячівського, Хустського, Іршавського та Виноградівського районів. А також кретно розглянути наявні упущення в роботі щодо виконання прогнозованих показників ідентифікації тварин вищезгаданих районів.
На завершення було узгоджено порядок подальших дій співпраці агенства з ідентифікації з управлінням ветеринарної медицини задля покращення та удосконалення процесу з питань ідентифікації і реєстрації тварин на території Закарпатської області. Намічено всередині грудня поточного року провести спільне засідання двох відомств та обговорити прогнозовані плани роботи ветеринарних спеціалістів, агентів з ідентифікації на 2014 рік, щоб не повторювати помилок минулих років.
Провідний спеціаліст сектору забезпечення протиепізоотичних заходів А.О. Русин