Під час зустрічі обговорили питання прикордонного співробітництва, підготовки до засідання міжурядової комісії, євроінтеграційних процесів.
Закарпаття та прикордонні регіони Словаччини поєднує тісна співпраця – культурна, економічна, збереглися і родинні зв’язки. Особливо тісно наш регіон співпрацює з Кошицьким та Пряшівськими краями. Тож знаковим стало відкриття 25 жовтня у Пряшеві центру української культури. О.Ледида висловив сподівання, що питання облаштування контрольно-пропускного пункту «Улич-Забродь» невдовзі вийде на новий вищий рівень. Завдяки його відкриттю мешканцям прикордоння не доведеться долати десятки кілометрів, щоб зустрітися із своїми рідними.
Мірослав Лайчак зауважив: співпраця між Україною та Словацькою Республікою має розвиватися як на державному, так і на регіональному рівні:
- Перетин кордону має бути вигідним для обох сторін і у цьому важливу роль відіграють прикордонні території. Словаччина підтримує євроінтеграційні прагнення України. Після вступу Словаччини до ЄС життя у країні поліпшилося. Звичайно, перші кроки будуть важкими і на це є об’єктивні причини. Ще у 1997 році Словаччина не відповідала всім вимогам ЄС, та за певний час ми підвищили необхідні показники і досягли того рівня, який маємо нині. Що ж до України, то європейські компанії готові прийти на український ринок, але не всі українські підприємства спочатку не будуть конкурентноспроможними на ринку європейському.
Опісля зустрічі словацька делегація, представники обласної державної адміністрації вирушили до Великого Березного, де заплановане відкриття Почесного консульства Словацької Республіки, - повідомили Закарпаття онлайн в прес-центрі Закарпатської ОДА.
Володимир 2013-11-15 / 10:55:19
ГАНЬБА!!!!!!!!!!!!!!«Для отримання малого прикордонного руху, жителям прикордонної території, треба ще підтвердити причини поїздок. Не тільки шопінг та туризм не належать до них, а навіть родинні причини обмежені до абсурду, на відміну від угорського прикордонного руху- де все дійсно робиться для людей. Отже, потрібно щоб малий прикордонний рух з Словаччиною був доступний для прикордонних мешканців не на словах ,а на ділі!!! »