Як відомо, на одному з нещодавніх засідань виконавчого комітету Ужгородської міської ради мером Віктором Погорєловим було озвучене конкретне і чітке доручення: силами відповідальних комунальних служб до 25 жовтня усі відкриті люки в місті мають бути закриті. Однак, як виявив по завершенню відведеного міським головю на цю задачу терміну кореспондент Закарпаття онлайн, доручення мера «комунальники» виконати так і не спромоглись.
Натомість, згодом, під час наступного засідання виконкому, міський голова на прохання представників комунальних служб продовжив визначений на ліквідацію загрози відкритих люків строк – термін виконання доручення було продовжено на 20 днів. Тим часом, питанням відкритих люків встигла зацікавитись і прокуратура міста Ужгорода.
Хід вирішення окресленої проблеми вирішили з’ясувати активісти міста – 5 листопада ними було отримано офіційну відповідь з Ужгородської міської ради. Згідно з офіційними документами, на сьогодні в місті відсутні 522 люки та стічні решітки. При цьому, як випливає з відповіді на запит, лідерами у питанні відсутності люків є комунальні підприємства: кількість відсутніх люків у КП «Водоканал м. Ужгорода», КП «Уж –Енергія», КП «КШЕП» складає 497 одиниць, що становить 95% із загальної кількості відсутніх люків та решіток.
Попри те, що відповідь щодо облікованих відсутніх люків з міськради надійшла, деякі адресовані активістами міській владі питання залишились без відповіді. Як повідомив Закарпаття онлайн Ярослав Козич, активістами, зокрема, запитувалося: які конкретно заходи були здійснені на виконання доручення В. Погорєлова? Кого з посадових відповідальних осіб було притягнуто до відповідальності за невиконання доручення? Де саме в місті все ще мають місце відкриті каналізаційні отвори?
Аби особисто визначити потенційну небезпеку, активістами було самостійно здійснено частковий огляд вулиць Достоєвського, Годинки, Капушанська, Заньковецька, Грушевського, 8-го Березня, Генерала Свободи, Минайська, пр. Свободи, Б.Хмельницького, Митрака, Добролюбова, Митної, Бабяка, Загорської, Собранецької, Кошицької, Університетської, Берчені, Другетів, Підгірної, Підградської, Електрозаводської. Всього під час огляду було охоплено близько 10% вулиць міста, на яких у підсумку активісти виявили 106 відсутніх люків та решіток.
За результатами проведеного огляду активістами було складено відповідні акти, до виконкому, Департаменту міського господарств, ДАЇ м. Ужгорода - направлені вимоги про усунення встановлених порушень. Відповідна інформація також була направлена до прокуратури м. Ужгорода.