А саме: "17.07.2007 р. температура повітря на території басейну перевищувала 40 градусів за Цельсієм. За своїми хімічними властивостями хлор у випадках підвищення зовнішньої температури повітря більше, ніж 10 градусів за Цельсієм, повністю не розчиняється у воді, при цьому збільшується інтенсивність випаровування", — зазначено у її звіті, повідомила сьогодні прес-служба Закакарпатського державного університету, на балансі якого перебуває зазначений спорткомплекс.
Випаровування хлору здійснювалося в місці, де глибина чаші басейну є найменшою, а температура води була найвищою”. Внаслідок цього могло статися подразнення слизової оболонки горла у частини дітей, які перебували в цьому місці. Це підтверджує факт, що із 30 дітей, які на той момент займалися в басейні, подразнення отримали тільки ті, хто плавав у мілкій воді, інформує прес-служба.
У ході розслідування з’ясовано, що напередодні зазначеного випадку у басейні справді проводилися ремонтні роботи. Однак ремонт засувки, яка перекриває подачу води до фільтра грубої очистки чаші басейна, не міг вплинути на процес хлорування, оскільки системи очистки та хлорування технічно не є пов’язаними. Хлорування ж води здійснюється систематично з метою недопущення виникнення та поширення інфекційних захворювань. Такі профілактичні заходи було проведено і цього дня.
За результатами аналізів Ужгородської міської СЕЗ було встановлено, що вміст хлору у басейні відповідає вимогам норми та не є шкідливим для здоров’я відвідувачів, зазначається у висновках комісії. Що стосується постраждалих (а це учні ДЮСШ), то відповідальність за їх здоров’я повинні нести тренери дитячо-юнацької спортивної школи, зазначено у повідомленні прес-служби ЗакДУ. Як виявила перевірка, восьмеро з дітей, котрі того дня потрапили в лікарню, не були внесені до списку осіб, допущених до занять з плавання.
За інформацією, наданою в Ужгородській дитячій лікарні, двоє дітей (Семак К.І. та Стрільців Д.С.), які потрапили до реанімаційного відділення, взагалі не повинні були бути допущеними лікарем ОКДЮСШ до занять з плавання через хворобу (астму та перенесений нещодавно гострий бронхіт).
Перебування ж цих школярів саме у реанімаційному відділенні зумовлено не так медичними показаннями, як необхідністю використанням кисневих масок. Наразі усі діти почуваються добре, а на території СОК “Під замком” проведено профілактичні заходи для запобігання у подальшому непередбачуваних обставин.
ЗІК
02 серпня 2007р.
Теги: