Роботу, яку виконують фахівці центру, є дуже актуальною і потрібною для теперішнього суспільства. Як повідомила директор центру Юліанна Леманинець, за неповних 7 місяців роботи на обліку вже перебуває 162 сім’ї та 49 осіб, які потребують соціально-профілактичної допомоги, спрямованої на запобігання складних життєвих обставин. Нашими основними завданнями для вирішення цих проблем, продовжила Юліанна Василівна, є здійснення соціального супроводу, надання соціальних послуг та інших заходів щодо відновлення соціальних функцій, психологічного і фізичного стану, проведення інформаційно-просвітницької роботи, забезпечення взаємодії із структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями. Перед нами покладено ряд завдань: здійснювати виявлення та вести облік сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах, осіб з числа випускників інтернатних закладів, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, прийомних сімей, яких у нас станом на сьогоднішній день - 6, стільки ж дитячих будинків сімейного типу, сімей опікунів, піклувальників, осіб з інвалідністю, які звільнилися з місць позбавлення волі, що зазнали жорстокості та насильства, постраждали від торгівлі людьми, залучалися до найгірших форм дитячої праці. Також нами проводиться оцінка потреб дитини, сім’ї та молодої особи, обстеження матеріально-побутових умов за згодою сім’ї, визначаємо планування і методи соціальної роботи. Забезпечуємо соціальну підтримку ВІЛ-інфікованих дітей, молоді та членів їх сімей.
Фахівцями центру здійснюються заходи із соціального патронажу особам, які вийшли із місць позбавлення волі та такі, що перебувають на обліку кримінально-виконавчої служби. З ними проводиться робота по недопущенню скоєння злочинів повторно та адаптації колишніх засуджених до соціуму. Надається допомога у здійсненні соціальної та психологічної адаптації дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа з метою підготовки до самостійного життя. Проводиться інформування населення про форми сімейного виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, надається юридична, психологічна та соціальна допомога дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа, а також їх біологічним батькам, опікунам, піклувальникам, прийомним батькам, батькам-вихователям та усиновлювачам. Ними також здійснюється соціальне супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, беруть участь у підготовці до самостійного життя дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, з числа випускників інтернатних закладів.
Значна проблема, яка є на жаль, дуже актуальною для нашого міста це насильство в сім’ї. Тільки за період з березня по жовтень 2013 року було надано інформацію про 55 сімей у яких відбувається насильство з боку батьків до дітей.
Керівник соціального Центру відзначила ряд позитивних моментів у проведеній роботі фахівцями центру, а саме: надання допомоги сім'ям, повне медичне обстеження, вирішення працевлаштування, виділення житлової площі. Та з цими особами і сім’ями і надалі проводяться роботи. Адже коли поступає заява на ту чи іншу особу, або сім’ю направляється запит у відповідні служби від яких просимо відповідної інформації. Якщо вона підтверджується нами проводиться відповідна робота з відповідною особою чи сім'єю. І в разі згоди особи на соціально-профілактичну допомогу, з нею укладається договір на здійснення соціального супроводу. В разі невиконання умов договору, людина може бути знята із соціального супроводу.
Не будьмо байдужими до людей яким важлива підтримка і допомога у ситуції, в яку вони потрапили і не в силі впоратися з нею. Тож велике прохання до громадян Мукачева, якщо у вас є інформація про осіб або сім’ї, які потребують соціальної допомоги, просимо звертатись у Міський центр соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді який розміщений в м. Мукачеві по вул. Духновича, 89, або за номером телефону: 5-41-29. Заявки чи інформації приймаються як в усній, письмовій так і в анонімній формі.
Ірина Петрус, головний спеціаліст відділу з питань внутрішньої політики Мукачівського міськвиконкому, для Закарпаття онлайн