Уже в ніч з 26 на 27 жовтня нам доведеться переводити годинникову стрілку на годину назад, що, безперечно, вплине на стан нашого організму. З метою кращої підготовки до цього періоду ми звернулися за роз'ясненнями з даного питання до лікаря-кардіолога Мукачівської центральної районної лікарні Жанни Тегзи.
Жанна Юріївна розповіла, що до цього переходу потрібно віднестись відповідально і хоча б за тиждень починати готувати свій організм до його змін, адаптаційний період якого триває 7-10 днів. Тож, протягом цього часу бажано, по-можливості, не планувати важливих справ, проявляти терпіння, спокійніше реагувати на ті чи інші проблеми повсякденного життя. Все це допоможе зменшити ризик загострення хвороб організму людини.
Окрему пораду лікар надала тим, хто приймає ліки. “Виходячи з того, що медикаментозне лікування є дуже важливим, і прийом ліків відбувається в один і той же період часу, то із зміною години, потрібно поступово змінювати прийом ліків починаючи з 20 хвилин. А ось батькам стосовно своїх дітей потрібно бути ще більш уважними до них, адже дітям та підліткам у цей час також дуже потрібна їхня допомога: проявити терпіння, бути більше на свіжому повітрі разом із дітьми, перед сном пограти з ними у спокійні ігри чи почитати книгу”. Було б дуже добре, якби підлітки у вечірній час змогли утриматися від комп'ютерних ігор”, - підкреслила на завершення нашої бесіди лікар-кардіолог Мукачівської ЦРЛ Жанна Тегза.
Від себе додамо: слухайте гарну музику і більше посміхайтеся. Якщо є така можливість, то свої денні маршрути здійснюйте пішки. Адже надворі — справжня золота осінь! Насолоджуйтесь цим природнім даром і все у вас буде добре. Здоров'я вам і гарного настрою.
Ірина Петрус, головний спеціаліст відділу з питань внутрішньої політики Мукачівського міськвиконкому, для Закарпаття онлайн