«А де ж персики, дині, кавуни? — питає пані поважного віку свого сина та невістку. — Вони ж там дешевші!»
«Ага, дешевші, майже задарма! — дивуються прибулі. — Та фрукти в Криму нині вдвічі дорожчі, ніж у нас. Мені казав один бізнесмен, — веде далі син, — що персики кримчани возять із мукачівського «ГІДа», бо як на Закарпатті, так і на півдні цьогоріч ці фрукти вимерзли, їх у Мукачево завозять із Угорщини. А кавуни і дині також у півтора-два рази дорожчі, ніж у нас».
Вітаюсь до юрби молоді, яка щойно вийшла з вагона. Ця група з Хуста і Тячева відпочивала у Ялті. Засмаглі хлопці та дівчата вельми задоволені.
— Нам поталанило, що ми прибули в Крим наприкінці червня. За ніч у трикімнатній квартирі ми платили по 25 «зелених». А тепер уже наша господиня править по 40. Казала, що і це не межа. Наприкінці липня та у серпні має намір підвищити плату за ліжко до півсотні за ніч. Багато пляжів уже викупили «нові українці» і беруть чималі гроші. На безплатних вельми багатолюдно, — продовжує одна із дівчат. — Сервіс у Криму не з кращих, — нарікає пані бальзаків-ського віку. — Я відпочивала в Америці. Туди їжджу щороку, бо мені підходить тамтешній клімат. Але та дорожнеча мене пригнічує. За менші гроші мину-лоріч я краще відпочила в турецькій Ан-талії.
Потяг Одеса—Ужгород прибув на станцію Мукачево о 10.14. З напівпорожніх вагонів виходить зо три десятка пасажирів. Намагаюсь розпитати у них про враження від відпочинку.
— Одеса — місто дуже дороге. Це я зрозуміла, як тільки побувала на славнозвісному Привозі, — мовила Ганна Василівна з Іршави. — Фрукти, риба, морепродукти набагато дорожчі, ніжу нас. Якщо вже хочете не дуже дорого відпочити, то їдьте трохи далі від Одеси, там ціни значно нижчі. Я особисто була в Затоці. За нічліг платила по 25 гривень, готувала собі сама, бо продукти в магазинах коштують так, як і на Закарпатті.
Чоловік моєї співбесідниці Іван Григорович скаржиться, що на Одещині дороге пиво і не тільки. Прохолодні напої коштують недешево. Ще один недолік — брудні пляжі. Обгортки від цукерок, морозива, консервні банки, поліетиленові та скляні пляшки валяються скрізь.
— І все-таки, незважаючи на всі недоліки, ми відпочили красно, — кажуть в один голос Еріка та Роман із Ракошина. — Ми витратили неповні дві тисячі гривень на двох. Гроші порівняно незначні. За таку суму за кордон не поїдеш. Хто хоче добре відпочити і не дуже витратитися, хай користується супермаркетом і готує собі сам.
А взагалі на море поїхати варто. Поніжитися на сонечку, досхочу накупатися в теплих водах Чорного моря. Враження від цього незабутні. Принаймні так кажуть ті, хто повернувся з півдня.
Віталій Пумпинець, м.Мукачево
31 липня 2007р.
Теги: