Олег Любімов відзначив, що ідея створення паліативної служби виникла ще у 2006-тому році. Тоді депутатський корпус ради мав змогу відвідати хоспіс у Івано-Франківську. «Опісля, на сесії райради депутати одноголосно прийняли програму створення на Виноградівщині хоспісної допомоги. Перший крок, який нам вдалося реалізувати – створення хоспісної палати у райлікарні. Другий крок – запровадили виїзну паліативну службу, аналогів якої на той час ще не було в країні. І третій крок, який ми тепер реалізуємо – це будівництво хоспісу на 25 ліжок», - повідомив керівник ради.
1 липня у Виноградові вже розпочато роботи по реконструкції будівлі колишнього штабу військової під споруду хоспісу. Реконструкція проводиться в рамках реалізації проекту «Інституційна співпраця між Виноградівським районом та Саноцьким повітом по розвитку системи надання паліативної допомоги за фінансової підтримки Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь - Україна 2007-2013. Вартість проекту, який фінансується коштом Європейського Союзу становить майже 7,5 мільйона гривень. Заклад буде розрахований на 25 ліжок і буде центром з надання паліативної допомоги для мешканців Виноградівського, Берегівського, Іршавського та Хустського районів. Орієнтовно хоспіс мають ввести в експлуатацію наприкінці наступного року.
Володимир Шевчук директор комунального підприємства «Агенції місцевого розвитку Виноградівщини», яке й виграло європейський грант розповідає, що об’ єкт буде унікальним на теренах країни. «Нині наша країна відстає з такими закладами, адже наприклад у наших партнерів з Польщі їх вже більше 1,5 тисячі, у нас – не більше двох десятків. Ми використовуємо американський та європейський досвід. Тут задіяний трикутник співпраці «влада-громада-бізнес» і він підтверджує свою ефективність. Основний помічник у цій справі є церква, адже саме духовенство чи не найбільш ефективно вирішує питання надання паліативної допомоги», - каже керівник агенції.
В свою чергу духівництво, присутнє на круглому столі засвідчили свою готовність продовжувати цю роботу. « Я радий з того, що на Закарпатті буде відкрито хоспіс. Проблеми обездолених та важкохворих – проблема суспільства і її ми маємо вирішувати спільно», - зауважив єпископ Мілан Шашік.
Керівник паліативної виїзної служби на Виноградівщині Наталія Ільяш навела статистичні дані роботи служби за три роки Фахівці здійснили понад 6 тисяч виїздів до хворих, у хоспісній палаті райлікарні надано допомогу 110 пацієнтам. «Більшість з тих, хто потребує допомоги – онкохворі. Люди помирають в страшних муках, тому допомогти їм – наш обов’язок», - вважає лікар.
За результатами засідання було прийнято звернення до керівників місцевого самоврядування та виконавчої влади області з пропозицією долучитися співфінансуванням до реалізації проекту, надати допомоги з реєстрації юридичної особи та з формуванням штату і забезпеченням утримання хоспісу, - повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської облради.