Інна Кваковська, начальник наукового відділу Ужанського національного природного парку:
- Колхіцин небезпечний тим, що визиває порушення і кровообігу, і нервової системи. Можна затерти очі, можна визвати опіки шкіри очей, сітківки ока.
Небезпечне і саме насіння рослини. У селі кажуть: якось воно змішалося із зерном і кури, які клювали його, загинули. Тому в період цвітіння галявини, де багато цих квіток, обгороджують.
Анна Докій, мешканка с. Ставне:
- Отруйна вона є сама по собі,і не зриває ніхто. Там обгороджено, там є табличка, знак, шо не можна, шо корови туди не гонять.
Хоча пізньоцвіт осінній і небезпечна рослина, нищити її не можна. Вона занесена до Червоної книги як зникаючий вид. А от, наприклад, у Австрії усе навпаки.
Інна Кваковська, начальник наукового відділу Ужанського національного природного парку:
- У них цей вид дуже швидко поширюється, займає великі площі, і для того щоб зменшити його поширення, вони його занесли у список навіть інвазійних видів, з якими ведуть боротьбу через те, що дослідили їхні науковці, що пізньоцвіт осінній у складі сіна погіршує надої молока.
Квітне пізньоцвіт осінній протягом двох місяців, переважно на відкритих ділянках. Тому під час прогулянок лісом біологи радять бути обачними і не зривати невідомих рослин.