Розпочалося свято з реєстрації учасників та подальшого проведення конкурсу вишиванки «З бабусиної скрині», по завершенні якого відбувся конкурс на кращу українську пісню «Моя родина — Україна».
О 16:00 учасники Параду вишиванок стартували від Закарпатського музею народної архітектури і побуту, тим самим дав початок акції «Єднаймося».
"Проведення цього свята стало традиційним для Ужгорода саме в цей день", — коментує один із співорганізаторів заходу, голова міського осередку Союзу Українок – Оксана Півуш.
Кілька років тому клуб «З бабусиної скрині» (керівники Надія Панчук та Наталія Дяченко) осередком якого була дитяча бібліотека, започаткував свято вишиванки, яке згодом перекочувало в музей народної архітектури та побуту.
Поступово до клубу почали приєднуватися громадські організації, такі як «Бойківщина XIX ст», Союз Українок та міське управління освіти.
Цього року захід проводився без усілякої підтримки політичних сил. Також примітним є і той факт, що організатори свідомо пішли на організацію цього свята саме в ці дні, в час, коли школярі та студенти відпочивають від навчання, і фактор «добровільно-примусової» участі відсутній. У святі взяли участь ті, хто дійсно мав бажання щиро та з посмішкою пройтися вулицями рідного міста.
Парад прямував за маршрутом від вулиці Капітульної, через Волошина-Корзо-Довженка-пл.Поштова-наб.Незалежності і фінішував на площі Театральній, де після шикування учасників на сцені відбулося виконання ними державного гімну України. Саме на цій сцені відбулася музична частина свята. Для присутніх виступили вокально-інструментальні ансамблі та танцювальні колективи міста. Особливо хочеться відзначити танцювальний колектив під керівництвом заслуженого працівника культури України Людмили Петрецької
З 29 учасників, які зареєструвались,19 осіб взяло участь у конкурсах.
Наймолодшим учасником цьогорічного параду стала 1,5 річна Еліна Гаковець, одночасно отримавши титул наймолодшого учасника всіх попередніх парадів.
Організатори свята Галина Ігнацевич (Бойківщина ХХІ ст.), Оксана Півуш (Ужгородський Союз Українок), Марія Купарь (майстриня, член Спілки народних майстрів України) та Оксана Бабунич (начальник управління освіти міської ради) мають багато ідей, які можна втілити в майбутніх культурно-освітніх заходах на теренах краю. Зважаючи на те, що молодь все більше і більше знецінює культурне надбання нащадків, вклад цих людей у розвиток та збереження традицій з гідністю оцінять наступні покоління.
Юрій Ломакін, фото автора
Корятович 2013-09-12 / 18:18:29
Я міг би дивитися і дивитися на ту маленьку золотеньку дівчинку - вишиване золотко!