На Закарпатті вже 8 рік поспіль проводяться табори для любителів лісової природи

Швейцарсько-український проект Bergwaldprojekt продовжує збирати активістів для участі в таборах екологічного та природоохоронного спрямування. Такі міжнарадні заходи проводяться на території нашого краю з 2006 року. І якщо пілотний проект відбувавася за організації лише іноземних фахівців, то з 2007 і донині табори проводять вітчизняні науковці.

На Закарпатті вже 8 рік поспіль проводяться табори для любителів лісової природи

Міжнародний проект Bergwaldprojekt стартував в Україні ще 2006 року за ініціативи швейцарських фахівців. Його головною метою, за словами співорганізатора заходу Галини Поштаренко, є залучення людей до підтримки захисних функцій гірського лісу. “ Там, у Швейцарії, кожного сезону проводиться близько 200 таких заходів (!). Україна наразі є першою країною поза ЄС, на території якої проходить щось подібне”, – каже пані Галина.

Сьогодні проект реалізовують вітчизняні волонтери за фінансової підтримки Швейцарії. Окрім закордонних фахівців, до співпраці активно долучаються працівники природоохоронних об’єктів, на яких проводяться заходи. Наразі, об’єктами вивчення проекту є лісисті території села Лопухів та Стужиця. У майбутньому масштаби робіт волонтерів, за словами Галини Поштаренко, планується поширити на лісомасиви ННП “Зачарований край” Іршавського району та НПП “Сколівські бескиди” Львівської області. Однак, про такий розмах говорити поки рано: волонтери проекту Bergwaldprojekt наразі функціонують в статусі і, відповідно, на правах, громадської ініціативи.

Брак людського ресурсу і не повне розуміння основних функцій лісів є основними проблемами, з якими стикалися і понині стикаються,організатори проекту в Україні. Остання, за словами пані Галини, особливо далася взнаки, у процесі організації і проведення перших таборів на території лісомасивів села Лопухово. “Ідея збереження і відтворення захисних функцій гірських лісів в Україні взагалі є новою. Проект запускався якраз після хвилі повеней в краї березня 2001 року. Люди думали, що ми це все робимо за гроші і з особистою метою. Тому немало часу пішло на так би мовити “екологічну просвіту” та роз’яснення суті волонтерства”. Однак зараз в Лопухові до робіт, запланованих проектом, активно долучається місцеве населення. Вдалося налагодити діалог з місцевими природоохороними об’єктами, громадою, тож проблеми вирішуються на локальному рівні, не переростаючи, як то часто буває, на обласний, а то й державний, рівні. "Вже кардинально іншою є ситуація на територіях села Стужиця: прозаяк Ужанський парк є природооохоронною територією подібні заходи тут не новинка", – каже пані Галина.

Цьогоріч організаторами проекту на Закарпатті заплановано чотири табори на територіях сіл Лопухів та Стужиця. Заходи проводитимуться на землях Плайського і Кедринського лісівництв та на базі Ужанського національного природного парку. Табори матимуть приблизно однакову програму. Робоча включатиме: догляд за лісовими культурами, будування берегоукріплювальних конструкцій, догляд за лісовими стежками та молодими деревами. У вільний від роботи час волонтери зможуть знайомитися із особливостями побуту й традиціями сіл, відпочивати на лоні природи, збирати тамтешні гриби та лікарські трави. Фотографічне підтвердження минулорічних реалізацій цих програм можна переглянути у групі Bergwaldprojekt на Фейсбуці чи vkontakti, або на сайті проекту www.bergwaldprojekt.ch.

 

 

 

 

 

Участь в таборах є безкоштовною. Волонтер повинен буде оплатити лише дорогу до місця розбиття табору і вартість додаткової програми. Для отримання більш детальної інформації і подання анкет на участь у таборах контактні дані співорганізаторів проекту: Поштаренко Галини (80503832032) Zachodi2002@rambler.ru, чи Валентина Волошина ( 050 372 0 327) valik.voloshyn@gmail.com. Галина Поштаренко зазначила, що анкети для можливості взяти участь у проекті потрібно надсилати не пізніше 25 червня, оскільки кількість волонтерів одного табору обмежена з метою забезпечення максимьно комфорних умов для кожного з них. Однак, якщо бажаючих відпочити та попрацювати на лоні лісової природи буде більше, організатори готові піти на поступки: у додаткових наметах розташовуватимуть ще кількох активістів.

Ольга Борсук, Зелене Закарпаття

20 червня 2013р.

Теги: Bergwaldprojekt, екологічний, природоохоронний, волонтер

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

10:59
Відключень електроенергії на Закарпатті у четвер не передбачається, "до окремої команди" – "Закарпаттяобленерго"
23:55
В Ужгороді пожежні навчалися ліквідовувати загорання у 16-поверхівці
19:23
"Закарпаттяобленерго" повідомило про відміну раніше "анонсованих" відключень електроенергії 20 листопада з 19:00 до 22:00
17:06
"Закарпаттяобленерго" повідомило про застосування графіка погодинних відключень електроенергії 20 листопада з 16:30 до 22:00
11:18
В Ужгороді рятувальники 2 дні планово навчатимуться ліквідовувати НС на 16-поверхівках
11:12
/ 1
У середу на Закарпатті електроенергію не відключатимуть – "Закарпаттяобленерго"
17:58
В ужгородському скансені та мукачівському замку відкриють резиденції святого Миколая
14:43
/ 4
У Мукачеві у 37 локаціях висадили 570 сакур, закуплених коштом мера
11:00
/ 1
У середу в Ужгороді прощатимуться з полеглим захисником Михайлом Шишкою
09:27
У вівторок на Закарпатті електроенергію не відключатимуть – "Закарпаттяобленерго"
21:39
/ 3
З понеділка на Закарпатті впроваджуються графіки погодинних відключень електроенергії
20:18
/ 1
Стало відомо про загибель Івана Савули з Дубового, що з червня вважався зниклим безвісти
19:32
Закарпатський сир "Лопта" здобув "срібло" на міжнародному конкурсі сирів у Португалії
18:09
У понеділок тимчасово не працюватиме ПП "Убля – Малий Березний" на кордоні зі Словаччиною
16:26
/ 6
На Закарпатті відбулася Всеукраїнська конференція військових капеланів УГКЦ
15:05
Годинник капітана пароплава Carpathia, що врятував пасажирів "Титаніка", продали за рекордні $2 млн
22:29
/ 1
Майже половина мукачівців їздять у громадському транспорті безкоштовно
14:53
Держдеп США знизив рівень ризиків для подорожей до 9 областей України, серед яких – Закарпаття
00:03
/ 2
Україна та ЄС розпочинають модернізацію пункту пропуску "Лужанка-Берегшурань" на кордоні з Угорщиною
23:56
Найстаріша жителька Іршавської громади Ганна Фечка відзначила 103-й день народження
23:14
/ 2
Із Закарпаття за час повномасштабної війни емігрували 300 тисяч місцевих жителів – Білецький
23:52
/ 28
"Я бізнес робила з митницею та прокуратурою": мама екскерівника Закарпатської МСЕК Веклинця про майно сина
20:49
/ 13
У позашляховику, що вночі в лісі біля Великої Угольки перекинувся в урвище, загинув настоятель тамтешнього скиту УПЦ МП Артемій (Пацкан)
19:22
/ 1
Зупиняючи московську орду на Донеччині поліг Руслан Капітан з Підгірного Іршавської громади
16:18
/ 5
Голова Закарпатської ОВА Мирослав Білецький зустрівся з правлячим єпископом МГКЄ владикою Теодором
» Всі новини