Перша лекція-бесіда «Архітектура як мистецтво» була, так би мовити, вступним словом, ми говорили про базові поняття: як, чому і для чого виник такий вид мистецтва, як архітектура? Які завдання вирішували та вирішують архітектори? Подія викликала велике зацікавлення жителів міста, її відвідали близько 70 осіб, активне обговорення тривало ще кілька годин після завершення.
Наступну лекцію знову читає відомий у місті та області архітектор Ігор Броді. Під час бесіди під назвою «Місто та міста» обговорюватиметься середовище, в якому ми живемо; приклади інших міст; формування концепції міста в залежності від різноманітних факторів – географічного, топологічного, соціального, історичного.
Запрошуємо всіх, хто цікавиться архітектурою, мистецтвом, культурою, питаннями розвитку міст загалом та нашого рідного Ужгорода зокрема. Лекція відбудеться у Будинку культури профспілок (вул. Руська, 3), у п’ятницю, 24 травня 2013 року, о 19:00. Організаційний внесок - 10 грн.
Під час лекції у приміщенні можна буде побачити фотовиставку Петра Сарваша «SKANE».
Архітектор Петро Сарваш: «SKANE» (читається «Скоуне») – частина території на півдні Швеції, яка була відібрана у датчан ще 200 років тому, після чого шведи припинили воювати і живуть у мирі та злагоді із собою, сусідами та оточуючим середовищем.
Для архітектора «SKANE» -- справжня знахідка. Це те, чого ми маємо постійно прагнути, але ніколи не досягнемо. Це радість за те суспільство, яке змогло створити настільки довершене, комфортне штучне середовище, при цьому не руйнуючи природне та зберігаючи історію.
Це – твір, написаний зрозумілою мовою – лаконічною, вишуканою, без суржику та абракадабри. Тут дуже чисто у прямому та переносному сенсах, гарно і добре. Тут є все, що необхідно людині, але не більше. Тут домінує почуття міри. Тут відчуваєш себе людино.
Ця виставка не є претензією на професійну фотовиставку. Доступними мені засобами я спробував передати свої особисті враження від побаченого».