— Цього року обласна влада поставила перед собою мету оздоровити близько 72 тис. дітей віком від 7 до 16 років, що становить майже половину всіх дітей такого віку, що прживають на Закарпатті. Для цього, звичайно, виділила майже у півтора раза, порівняно з минулим роком, більшу кількість коштів. Загалом з обласного, місцевих бюджетів, Фонду соціального страхування було виділено 11 млн. 136 тис. грн., до яких додались ще З млн. 750 тис. спонсорських коштів.
На відпочинок у табори, як завжди, у першу чергу ідуть пільгові категорії дітей (сироти, малозабезпечені і т. д). Проте цьогоріч, крім цих дітей, вперше поїдуть відпочивати юні спортсмени, що займаються в різних дитячо-юнацьких спортивних школах (футбольних, гандбольних, танцювальних), а також ті, які оволодівають зимовими видами спорту. Відпочинок у літніх таборах для юних спортсменів є своєрідними тритижневими командними зборами. Там вони мають змогу тренування на спеціально відведених спортивних майданчиках поєднувати з культурно-розважальною програмою.
На сьогоднішній день на території області функціонує близько 500 дитячих спортивно-оздоровчих закладів. Переважна більшість з них - це табори з денним перебуванням. Щодо таборів зі стаціонарним перебуванням, то їх кількість, як для можливостей Закарпаття, є не надто великою (36). Хоча ця цифра переважає минулорічну. Серед цих таборів, крім уже названих спортивних, є табори санаторного типу, праці та відпочинку, табори, організовані релігійними громадами, тощо.
Проте закарпатська молодь цього літа відпочиває не лише в таборах, що розташовані на території області. Управління у справах молоді та спорту за сприяння різноманітних профспілок відправляє численні групи дітей на відпочинок у чорноморських та закордонних таборах.
Мирослав НЕБЕСНИК, "Фест"
12 липня 2007р.
Теги: