У Закарпатському держуніверситету вперше в краї започатковується підготовка фахівців із міжнародного права

Київський університет права Національної академії наук України займає особливе місце серед флагманів сучасної української юридичної освіти. Створений у 1995 році з ініціативи провідних науковців-правознавців Інституту держави і права ім.В.Корецького НАН України на чолі з академіком Ю. Шемшученком, цей науково-освітній комплекс є новою для України формою поєднання юридичної науки і освіти.

У рамках пошуку та розбудови нових наукових та освітянських партнерських відносин університет співпрацює з багатьма українськими та іноземними ВНЗ. Серед них - Закарпатський державний університет.

Уже 5 років на базі ЗакДУ діє навчально-консультативний центр Київського університету права. Питання щодо спільної підготовки студентів-юристів та освітню діяльність університету коментує ректор, професор Юрій БОШИЦЬКИЙ.

— Юрію Ладиславовичу, розкажіть про специфіку вашого університету, чим він відрізняється від інших юридичних навчальних закладів?

— Київський університет права НАН України - один із найперших вищих навчальних закладів, створених у 1995 р. безпосередньо в Академії на базі Інституту держави і права ім. В. Корецького НАН України. За досить короткий час він зріс до науково-освітнього комплексу, інтелектуальні підвалини якого заклали провідні правознавці. Відповідальний підхід визнаних учених-юристів Інституту держави і права ім. В. Корецького НАН України до навчання студентської молоді зумовив створення профільного вузу на базі теоретичних напрацювань, власних підручників та навчальних посібників, якими сьогодні користуються студенти багатьох інших юридичних закладів країни. Унікальність нашого університет» полягає насамперед у реальній участі фахівців Академії наук України в освітньому процесі, що дозволяє готувати високопрофесійних юристів європейського рівня та заслуговує на подальше впровадження такої практики.

Сьогодні університет навчає понад дві тисячі студентів денної та заочно-дистанційної форм навчання з усіх регіонів України. На десяти кафедрах працюють провідні вчені — академіки, члени-коре-спонденти НАН України та Академії правових наук, доктори і кандидати наук. З часу створення університету дипломи спеціалістів та магістрів права отримали понад 1500 випускників. Здійснюється підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації фахівців-юристів за програмами освітньо-кваліфікаційних рівнів «спеціаліст», «магістр» на денній, заочній та дистанційній формах навчання.

— Враховуючи високі орієнтири при підготовці юристів, яким напрямам діяльності ви приділяєте особливу увагу?

— Особливістю нашого часу є становлення та бурхливий розвиток національного законодавства, цей процес динамічний і не завжди виважений. Юрист повинен не тільки орієнтуватися у величезному морі правової інформації, а й вміти її аналізувати. У зв'язку з цим особливого значення набуває вільний доступ студента до якісної та актуальної фахової літератури. Високопрофесійний професорсько-викладацький склад забезпечує регулярне видання навчальних посібників та монографічних досліджень (видано понад 200 найменувань в різних галузях права), у фахових журналах опу-
бліковано близько тисячі наукових статей. Крім того, університетом видається єдиний поки що в країні науково-теоретичний журнал «Часопис Київського університету права».

Одним із пріоритетних напрямів діяльності нашого університету є залучення студентів до науково-дослідницької роботи. Науковим дослідженням студентів сприяє активне спілкування та обговорення результатів наукових досліджень на конференціях, семінарах тощо. Популярною є практика проведення щорічних міжвузівських наукових студентських конференцій як в Україні, так і за кордоном. Одна з останніх була проведена в Ужгороді на базі юридичного факультету Закарпатського державного університету. Крім українських студентів, в конференції взяли участь студенти з Угорщини та Чехії.

— Розкажіть про вашу співпрацю з Закарпатським державним університетом, чому саме на Закарпатті університет вирішив відкрити навчально-консультативний центр?

— Із ЗакДУ ми співпрацюємо понад 7 років. Спочатку це була спільна наукова діяльність, а 5 років тому виникла ідея про спільну підготовку юристів в Ужгороді. Підґрунтям цього було надання можливості закарпатцям отримати якісну юридичну освіту зі значно меншими витратами, ніж у столиці. Результатом стало створення навчально-консультативного центру в м. Ужгород. Відповідно до ліцензії в НКЦ на заочній формі навчання йде підготовка юристів з напряму 0601 Право за спеціальністю «правознавство» освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр та спеціаліст. Популярним є здобуття другої вищої юридичної освіти. А в цьому році, вперше на Закарпатті, ми пропонуємо абітурієнтам можливість отримати спеціальність «міжнародне право».

Основними принципами нашої роботи в Ужгороді є залучення до викладання не тільки викладачів Київського університету, а й кращих викладачів юридичного факультету ЗакДУ Здібні випускники НКЦ мають можливість отримати ступінь магістра права у Києві та вступити до аспірантури.
І на завершення відповідь на останнє питання - чому саме Закарпаття? Концепція розвитку Київського університету права передбачає створення регіональних відділень і в інших областях України. Вже 10 років працює наш структурний підрозділ у м. Рівне, планується відкриття на Львівщині. Але Закарпаття, внаслідок" географічного розташування, наближення до Європи, має особливі перспективи. У зв'язку з цим актуальності набуває відкриття нової спеціальності «міжнародне право», адже одна із можливих спеціалізацій — "європейське право".
Лариса ЛИПКАНЬ
10 липня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

14:37
Медика із Закарпаття нагородили за порятунок воїнів на фронті Фото новина
10:56
Понад 5,5 млн грн “розчинилися” на будівництві спорткомплексу: судитимуть чиновника сільради Фото новина
08:49
/ 6
В Ужгороді вийшли на мітинг проти закону, що обмежує незалежність НАБУ і САП
00:02
У Барбові Мукачівської громади попрощаються з Юрієм Мочарієм, який поліг ще в грудні 2022-го Фото новина
17:51
/ 2
В Ужгороді обрали нову локацію для поховань військових
17:34
/ 7
Закарпаття. "Краматорські" сутінки
12:36
Екомандрівка до витоку Чорної Тиси: діти відкривали природу Карпат разом з екоклубом Фото новина
10:31
/ 4
В Ужгороді у вівторок попрощаються з полеглим захисником Віталієм Лакатошем Фото новина
10:19
/ 1
На Донеччині поліг Михайло Вінтоняк з Косівської Поляни на Рахівщині Фото новина
23:18
/ 1
На війні з Росією поліг Василь Клюс з Великих Ком'ят Виноградівської громади Фото новина
07:57
У понеділок в Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Василем Шкобою Фото новина
14:18
Відкрито реєстрацію на серпневі зміни дитячого табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді
11:03
/ 1
У Сокирниці на Хустщині попрощалися з полеглим захисником Володимиром Стецем Фото новина
09:31
Завершилася третя зміна табору "Зелені скарби Карпат": пригоди, відкриття і справжнє літнє щастя Фото новина
20:35
Після модернізації колії з кінця липня відновлюють курсування поїздів до Ужгорода
19:20
/ 1
Підтверджено загибель захисника з Берегова Валерія Ковальова Фото новина
18:59
У серпні на кілька днів буде зупинено курсування потягів між Мукачевом і Кошицями
19:53
/ 1
На Закарпатті дозволили полювання у мисливський сезон 2025-2026 років
19:49
Екоклуб у Ясінях запрошує у мандрівку до витоку Чорної Тиси
19:29
На Закарпатті через суд повернули державі понад 2,6 га землі у нацпарку "Синевир"
14:44
/ 1
У Мукачеві попрощаються з захисником Василем Богданом Фото новина
22:44
/ 2
На Рахівщині попрощаються з захисником Андрієм Легким
19:44
У таборі "Зелені скарби Карпат" стартувала третя зміна: перший день присвятили стихії води Фото новина
17:00
/ 1
Четверо закарпатців збиралися перепливати Тису, щоб потрапити в Угорщину
11:37
/ 3
На Закарпатській митниці викрили спроби незаконного ввезення товарів на сотні тисяч гривень Фото новина
» Всі новини