Чому так сталось, що на відкритий захід по обговоренню одного із найважливіших для життя і розвитку обласного центру до 2031 року документу головний архітектор Ужгорода не з'явився, Олександр Шеба розповів у коментарі Закарпаття онлайн.
За його словами, належним чином заздалегідь про проведення прес-конференції він повідомлений не був: «Наперед прес-конференція не була погоджена в часі. Дійсно, десь два тижні тому я давав згоду на коментар, але лише в п’ятницю, 22 лютого (захід пройшов цього вівторка, 26 лютого – ред.) я дізнаюсь, що йдеться зовсім не про коментар, а все розрекламовано ледь як не громадські слухання До всього, наперед мене не попередили, у переддень все з'ясовувалось в телефонному режимі. Тим більше, захід мав відбуватись у робочий час».
За словами головного архітектора міста, зробило свою справу й те, що якраз на цей день, на 12-ту годину, у міськраді була заплановано нарада, журналістів про неї не попереджали, бо ж вона була насамперед робочою. «Прес-конференція співпала в часі з робочою нарадою в міськраді, про неможливість бути присутнім на прес-конференції я повідомив в телефонному режимі і пояснив причину. Журналісти дійсно не були попереджені стосовно наради, бо вона була робоча. Просто не зовсім коректно була повідомлена громадськість про суть цієї наради: у повідомленні на сайті міськради йшлося про ледь не 100 мешканців, представників ОСББ... Там дійсно були представники ОСББ по вул. Володимирській, але їх ніхто не викликав навмисно", – розповів Олександр Шеба.
При цьому уточнив: «громадські слухання із широким загалом будуть проводитись після 8 березня. До цього ми збираємо пропозиції і зауваження, які формуємо у певні блоки: що стосується транспорту, забудови, екологічних аспектів тощо. І після цього на громадських слуханнях ці блоки проблем будуть обговорені, про проведення слухань буде повідомлено наперед, хоча б за тиждень. Крім того, слухання проводитимуться у великій залі, з підготовленою інформаційною частиною – будуть представлені основне креслення генплану, може, транспортна схема, містобудівельні обмеження – там багато є інформаційного матеріалу. І тоді журналісти вже мають бути там присутні».
Головний архітектор міста наголосив: він і надалі відкритий до публічного обговорення й дискусій. Прийом пропозицій та зауважень в рамках громадського обговорення «Корегування генерального плану міста Ужгород» триває, надсилати їх можна на електронну адресу genplan.uzhgorod@gmail.com, яка щоденно перевіряється. До речі, наразі на електрону скриньку, зазначили в управлінні архітектури та містобудування Ужгородської міської ради, надійшов тільки один лист.
Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн