На цьому наголошує голова Держземагентства Сергій Тимченко, повідомляє офіційний сайт відомства.
"В Україні станом на 1 лютого 2013 року налічується 18 тис 433 сільськогосподарських підприємств, які використовують земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею понад 100 га, із них лише 353 (1,9%) мають проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обгрунтування сівозміни та впорядкування угідь", - зазначив С.Тимченко.
Він також зауважив, що в Дніпропетровській, Закарпатській, Івано-Франківській, Миколаївській, Чернігівській областях проекти землеустрою взагалі не розроблені. А найбільше договорів на розробку цих проектів укладено в АР Крим - 187 (що становить 23,2% від кількості проектів, які необхідно розробити), Чернігівській - 135 (22%), Запорізькій - 288 (24,9%), Тернопільській - 93 (24,5%), Сумській - 125 (23,1%), Полтавській - 257 (22,2%) областях, підкреслив керівник відомства. На сьогодні 2219 (12,4%) сільськогосподарських підприємств замовили розроблення таких проектів.
С.Тимченко нагадав, що землевласники, орендарі, які використовують земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею понад 100 га, без розроблених та затверджених проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обгрунтування сівозміни та впорядкування угідь, притягуватимуться до адміністративної відповідальності органами Державної інспекції сільського господарства України.
"ДП «Головний та науково-дослідний інститут землеустрою» та його регіональні інститути розробляють проекти землеустрою за максимально можливу низьку плату", - наголосив голова Держземагентства Сергій Тимченко.