У роботі колегії взяли участь заступник голови Закарпатської обласної державної адміністрації Іван Качур, начальник обласного управління охорони здоров»я Роман Шніцер, головні, провідні спеціалісти управління, головні лікарі обласних лікувально-профілактичних закладів, центральних районних лікарень, районних лікарень, лікувально-профілактичних закладів м.Ужгорода, директори ОКТМО «Фтизіатрія», медичних коледжів, начальники управлінь (відділів) охорони здоров’я, заступники головного лікаря Закарпатської обласної клінічної лікарні ім.А.Новака, члени президії обласної ради профспілок працівників охорони здоров'я, керівництво та представники обласного управління державно-епідеміологічної служби.
З детальним аналізом підсумків роботи галузі охорони здоров’я області за 2012 рік виступив начальник управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Роман Шніцер. В своїй доповіді Роман Іванович відзначив, що основні показники здоров»я населення області, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, мають тенденцію до покращення. Зросла народжуваність (з 14,8 до 15,34) і знизилась смертність. Відповідно, маємо збільшення природнього приросту населення до показника +3,65 (проти +3,1 на 1000 нас.). Також за останні три роки відмічається зниження материнської, перинатальної та малюкової смертності.
Серед основних позитивів – забезпечення хворих, що знаходяться на стаціонарному лікуванні. Середня цифра витрат на медикаменти у районних лікарнях становить 18,1 грн.(вдвічі перевищує відповідний показник в державі), а в обласних закладах - 112 грн. на один ліжко-день.
Аналізуючи роботу онкологічної, фтизіатричної, амбулаторно-поліклінічної та інших служб Роман Шніцер акцентував увагу на важливості розвитку та реформування первинної ланки медицини, адже саме від неї залежить якість надання медичних послуг населенню і відповідно - ефективність лікування.
Також на колегії з доповідями виступили заступник начальника обласного управління охорони здоров»я Володимир Брич, начальник управління Державної санітарної служби області Володимир Маркович, головний лікар обласного клінічного онкологічного диспансеру Андрій Русин, голова обласного товариства Червоного Хреста Іванна Сабо.
Заступник голови ОДА Іван Качур поінформував присутніх про подальші дії з формування служби екстреної медичної допомоги в краї. І висловив сподівання, що озвучені на підсумковій колегії питання спонукають як медиків, так і керівників різних рівнів влади до спільної роботи.
За підсумками роботи колегії була прийнята постанова, в якій окреслено основні завдання галузі охорони здоров»я області на 2013 рік.
Довідка
В закладах охорони здоров’я працює 23 500 чоловік.З них 4707 – лікарі.
В області: 249 амбулаторно-поліклінічних закладів; 278 закладів та структурних підрозділів загальної практики сімейної медицини, з них 267 – у сільській місцевості; 10 дільничних лікарень з дільницями. Всі заклади та підрозділи сімейної медицини обслуговують 88,4 % населення області, в т.ч. 92,1 % сільського населення. При цих закладах розгорнуто денні стаціонари з числом ліжок – 1440.
Видатки на галузь охорони здоров я за 2012 рік зросли у порівняні з 2011 роком на 184 млн.грн, в т.ч. на медикаменти та вироби медичного призначення з 105,4 до 122,5 млн.грн., продукти харчування з 31,0 до 34,0 грн.
У 2012 рік видатки на 1 жителя – 843,06 грн. (у 2011 р. – 696, 9 грн.).