Інформацію про ці об'єкти вартістю приблизно 20 млн. грн., детальний їх опис було оприлюднено ще у листопаді минулого року, а на початку лютого у Перечинській райдержадміністрації відбулося засідання містобудівної ради.
Обговорення питання погодження розробки документації майбутньої електростанції пройшло урежимі дискусії, його учасники звернулися з низкою запитань до представників фірми ПП "Комерцконсалт" (заступника директора Юрія Королишина, юрисконсульта Емілії Матоли) та проектанта інституту "Закарпатагропроект" Володимира Зозулича. Основний лейтмотив запитань - турбота про екологічну безпеку спорудження та експлуатації мініГЕС. Адже на початку мікрогесівського буму йшлося про наявність великогогідроресурсу і можливість спорудження на Закарпатті 330 невеликих електростанцій (на території Швейцарії, за твердженням фахівців, їх понад 400, у Пінічній Італії - понад 1500), але, як зазначив Юрій Королишин, підприємство вважає наразі реальною цифрою спорудження 20-ти мініГЕС і веде на намічених територіях технічну розробку.
Юрій Королишин конкретизував план побудови "Комерцконсалтом" двох електростанцій на околиці села Чорноголова.
- Роботи вестимуться десь півтора року, - каже заступник директора підприємства. Намічено збудувати дві автономні мініГЕС потужністю 1 та 0,8 МВт (одину - на Бистриці, другу - на Лютянці), потужність котрих у ході експлуатації можна буде збільшувати. Труби для забору води для турбін будуть зариті в землю на глибину 3 метри. Натомість, будівельники обіцяють провести у ході прокладання металічних труб надійне берегоукріплення, відновити лісову дорогу Люта-Чорноголова, де колись проходила вузькоколійка. Вироблений електрострум, кажуть вони, поповнить місцеву мережу, стабілізувавши напругу, котра інколи різко коливається.
Втім, про всі подробиці обговорять на громадських слуханнях 14 березня нинішнього року, остаточно зважити всі "за" і "проти".
Директор підприємства Андрій Ганзел зізнався, що раніше намічені плани споруджувати більшу кількість станцій дещо відкориговані з багатьох причин, серед яких і часті зміни на законодавчому рівні. Отож тепер будуть введені дві Чорноголівські мініГЕС, а далі, каже він, будемо рухатися вперед шляхом розвитку та впровадження об'єктів відновлюваних джерел енергії, ретельно вивчаючи конкретні обставини на місцях. Найскоріше наступною буде Тячівщина.
За інформацією Експрес онлайн
Пофигистка в стиле егоизма 2014-02-27 / 21:56:54
на сколько я знаю, Комерцконсалт в Турья - Поляне очень много людям помогли, и люди благодарны им!
Полянчанка 2013-08-21 / 20:37:33
люди не давайте себе обдурювати, не слухайте Андрія Ганзел це послідній брехач!!!!!!!!!!
Копча 2013-02-13 / 00:00:32
У Великоберезнянському районі міні ГЕС будуватиме компанія "Акванова" а не вказана у статті. Співвласником "Акванови" є новий співвласник Закарпаттяобленерго - Ігор Тинний. Також у співвласниках "Акванови" виходець з Закарпаття Юра Чижмар та Богдан Кинів з закарпатського "Фронту змін". Ходить у друзях в цих хлопців знаний "розпилювач бюджету" Владислав Каськів. Як варіант протидії проекту можна спробувати небайдужим особам відвідати т.зв громадські слухання у Чорноголові і спробувати переконати місцевих провалити проект що буде важко зробити враховуючи тотальну продажність місцевих (неодноразово доказано на виборах) тож попрацювати є над чим.
виборцю 2013-02-12 / 23:55:53
Реальний власник фірми Ковач, той шо народний депутат від ужгорода, формально записано на підставних осіб
vasman 2013-02-12 / 22:56:12
люди, про Бога, не дайте ся обдурити. поїдьте в Туря Поляну, подивіться шо то є - заберуть кілометри річки в трубу, лишаться самі камінцята де колись пструги з пірями бавилися, а ти лемку **ся
виборець 2013-02-12 / 22:24:58
Основна проблема таких мініГЕС – це доступ до електромереж.
А це вже власність «Закарпаттяобленерго»!
Тому є «деякі» питання до представників фірми ПП "Комерцконсалт":
- Яка «доля» в їхньому бізнесі належить «сім’ї» Ковачів?
- Чи, може, це І.Качура та С.Мошака?
Від себе додам, цей енергетичний «бізнес» по «зеленому тарифу» повністю «лежить» під відомими братами Клюєвими. Всі «інші» дрібні «мінорітарії».