«Тому в останні 10 років спостерігається відхід від порівняльної системи і зосередження на виявленні наркотиків, притягненні збувачів до відповідальності, в тому числі – із позбавленням волі», – повідомив Олександр Маслюк.
За його словами, головним завданням правоохоронців є перекриття міжнародних каналів постачання наркотиків, знешкодження підпільних нарколабораторій, запобігання потраплянню підконтрольних лікарських засобів в обіг з виробництва. Особлива увага приділяється профілактиці поширення наркоманії серед молоді.
Як розповів Олександр Маслюк, «За минулий рік перекрито 20 міжнародних каналів постачання наркотиків. Вилучено більше 50 кг наркотичних засобів. Знешкоджено злочинну групу з розповсюдження опію, в яку входили також і представники інших держав. Крім того, силами правоохоронців не допущено витоку підконтрольних лікарських засобів – порушено 6 кримінальних справ. Траплялись випадки вилучення кокаїну, який завозиться, як правило, з країн Євросоюзу».
Одним із пріоритетних напрямків роботи, зазначив начальник відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків, для правоохоронців є профілактика розповсюдження наркотиків серед молоді. «Минулого року в ході проведення регулярних профілактично-оперативних операцій виявлено 7 фактів розповсюдження наркотичних речовин на території навчальних закладів, по всім випадкам відкриті кримінальні провадження. Також постійні відпрацювання проводяться в розважальних закладах області: за підсумками відпрацювань виявлено близько 20 партій збуту», – зазначив Олександр Маслюк.
Одним із досягнень правоохоронець називає недопущення розповсюдження в області важких наркотиків ін’єкційних форм. Для Закарпаття, за його словами, «більш характерні синтетичні, так звані «дискотечні» наркотики, а також наркотики рослинних форм. Ціна на 1 г гідропоніки складає в середньому 100 гривень, 1 г метамфетаміну, в той же час, коштує приблизно 1 тис. гривень». Ін’єкційні ж наркотики, за його словами, все більше «прямують» на схід країни, в Росію, насамперед, з Угорщини, яка є найбільшим виробником макової соломки.
Найбільш «криміногенна» ситуація в плані розповсюдження і збуту наркотиків, відзначає Олександр Маслюк, у більших містах області – Ужгороді, Мукачеві. Загалом же Закарпаття є однією з «ключових точок» на шляху курсування наркотичних речовин Європою. «Частково наша область може входити до так званого Балканського шляху постачання кокаїну. Наприклад, в 2005 році було виявлено близько 60 кг перевезення наркотиків до Угорщини, наступного, 2006 року – близько 50 кг наркотиків намагались перевезти у Румунію», – нагадав Олександр Маслюк.
Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн