Її власники – двоє місцевих митців, отримали дипломи у категорії «Мистецтво» за унікальне авторське оздоблення. У каркас дерев’яної будівлі вони вмонтували понад півсотні оригінальних керамічно-скляних панно. 45-річна Людмила Кучеренко виготовила їх за власною технологією.
На 14 великих панно, що в нижній частині будівлі, - різнобарвні квіти. Формою вони нагадують символ Закарпаття – едельвейс. На 40 мініатюрних витворах – народні візерунки. Кожне панно – оригінальне.
«Це керамічна основа, скло, трошки емалі, глазурі і контур металевий. У цих квіточках закладені елементи народного мистецтва – писанки, вишивки», - каже майстриня Людмила Кучеренко.
У своїх роботах мисткиня поєднала міську архітектуру і культуру села. Сувенірна крамничка стоїть поряд із середньовічним Ужгородським замком та етнографічним музеєм. Розмістити її тут Людмила Кучеренко надумала ще кілька років тому. З чоловіком – художником Сергієм Чирським довго малювали ескізи і працювали над проектом. Бо мріяли створити справжній витвір мистецтва. Туристи у захваті. Кажуть: крамничка сама як сувенір.
Накрили унікальну споруду гонтом – невеликими дерев’яними дощечками. З таких на Закарпатті робили покрівлю в давнину. Митці не припиняють експериментувати з крамничкою. На одній із поки що порожніх стін планують встановити древні герби Закарпаття з кераміки і скла.
Світлана Ковбиця, «ФАКТИ», ICTV
олег 2012-11-17 / 10:57:33
Дуже гарно і актуально. Це велика реклама для розвитку туризму Ужгорода і Закарпаття. Художники молодці! Продовжуйте так і надалі!