За його словами, реконструкція, яка свого часу вже «торкнулась» пункту пропуску, стосувалась передовсім вантажної ділянки, пасажирська натомість так і залишилась у колишньому стані. «Наразі підготовлені та передані словацькій стороні всі матеріали, сподіваємось, до кінця року ґрантова угода таки буде підписана і надійдуть кошти від Європейського Союзу», – повідомив Олександр Похилько. При цьому уточнив, що коли реконструкція і розпочнеться, рух транспорту через пункт пропуску перекриватись не буде: «якщо правильно буде розроблена стратегія, громадяни незручностей у цьому зв’язку не відчують». Загалом, за його словами, реконструкція потребує коштів у сумі 47 мільйонів гривень.
Нині, відзначив начальник Чопської митниці, українсько-словацький кордон працює «ритмічно». Якщо і виникають певні проблеми, то зазвичай у вихідні дні, коли має місце деяке накопичення автомобілів, розповів Олександр Похилько. Однак вже до 20-ої години неділі, за його словами, проблеми, пов’язані з чергами, вирішуються. «За останній час у нас зі словацькими колегами було проведено більше 10 зустрічей, присвячених обговоренням різноманітних питань: від роботи на період проведеня Євро-2012 – до питання обслуговування туристів у літній сезон, щоб громадяни обох країн перетинали кордон максимально комфортно», – розповів Олександр Похилько.
Високий рівень співпраці українських і словацьких митників відзначив і начальник митного управління м. Міхайлівці Мілан Качурік: «я можу тільки позитивно оцінювати рівень нашої співпраці. Найперше – нам вдалося усунути черги, які мали місце в попередній час: завдяки обміну інформацією і злагодженій роботі. Хороший рівень співпраці проявився і при підготовці матеріалів на отримання гранту». За головну мету, розповів Мілан Качурік, митники покладають здобуття «позитивної оцінки з боку підприємницької спільноти, а також і від громадян, які перетинають кордон».
Загалом, як ішлось під час прес-конференції, за 9 місяців цього року через 5 пунктів пропуску на українсько-словацькому кордоні («Ужгород», «Малий Березний», «Малі Селменці», «Павлово», «Чієрна-над-Тісою») кордон перетнули понад 1,3 мільйони громадян, більше 950 тисяч транспортних засобів. У порівнянні даних цьогорічних із показниками минулого року, «вони практично не змінились, тобто, тенденція зберігається», зазначив керівник Чопської митниці Олександр Похилько.
Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн
Ужгород 2012-10-26 / 17:53:54
Минулої суботи перетинали словацький кордон 2,5 години! Просто хамство. Словаки ходили мов неживі. А український проїхали за десять хвилин!
Хай спочатку словаки захочуть працювати, як слід. Ставляться до людей, як до бидла