А чи зможу на цій каруселі, чи не злякаюсь отієї гойдалки? Кожен атракціон містечка розваг брався, як чергова “висота”, за взяттям якої неминуче зростав твій рейтинг сміливця та авторитет у однолітків. Але найбільше кожного з нас, мабуть-таки, вабило відчуття польоту... Ти – над землею, ще трохи й злетиш до неба з його сонечком і хмаринками, якщо не наяву, то бодай у мрії.
Думки про безпеку й на гадку не спадали... Вона передбачалася сама собою. Абсолютно нові парки. Поважні білетерші, котрі й пасочок у кожного перевірять, й чи не дає збоїв вестибулярний апарат поцікавляться. Та й дядько-наладчик завжди поряд: на будь-яку скаргу про несправність реагує миттєво. Тож про аварії на каруселях, якими хроніка трагічних подій повнилася минулого й позаминулого літа, в моєму дитинстві ніхто й не чув.
Не та ситуація сьогодні. На обслуговуючому атракціони штаті – економлять, самі гойдалки та каруселі давно фізично зносилися й морально зостаріли, на нові ж пани підприємці, які більше дбають про власну кишеню, витрачатись не поспішають. Вимогами, що в приписах працеохоронців, взагалі нехтують. От і чуємо то тут, то там: обірвались, розбились, покалічились...
Закарпатський регіон від сумної статистики травмованих на розважальних конструкціях поки що Господь милував. І не тільки він, а й прискіплива робота працеохоронців на ситуацію вплинула.
- Для початку, - ділиться досвідом головний інспектор Державної інспекції об’єктів підвищеної небезпеки, гірничого нагляду та охорони надр Федір Іллеш, - ми виявили всіх, хто надає атракціонні послуги в регіоні. З’ясувалося, на теренах краю працюють дев’ять приватних підприємців, що мають у своєму розпорядженні понад два з половиною десятки атракціонів. В основному, вони працюють в обласному центрі на пл. Театральній та Кирила і Мефодія; в Мукачеві, на пл. Федорова. Є й в райцентрах та селищах міського типу, й так звані мігруючі. До всіх – особливий інтерес, адже атракціони – техніка з підвищеною небезпекою. Потім за десять днів квітня ретельно перевірили стан готовності згаданих об’єктів до безпечної сезонної експлуатації.
Найпопулярнішим місцем екстремальних розваг у дітей та юні Ужгорода залишається Парк культури та відпочинку “Боздоський”, директором в якому Микола Жовтані. Перевіривши стан готовності атракціонів до роботи під час канікул, працеохоронці виявили чимало серйозних порушень. До прикладу, атракціони, що на момент перевірки активно експлуатувалися – “Веселі гірки”, “Юнга, ”Сонечко” - не пройшли періодичний технічний огляд після міжсезонного зберігання; майданчики, на яких встановлено атракціони, не обладнані протипожежними щитами з первинними засобами пожежогасіння, а окремі посадочні місця – належним огородженням; працівники, відповідальні за експлуатацію атракціонів, не пройшли відповідного навчання та не забезпечені всіма інструкціями, необхідними для безпечного ведення робіт на згаданих атракціонах...
- На погляд людини необізнаної – нічого серйозного, - розмірковує Федір Іллеш._- Проте кожне з порушень може стати причиною неприємної надзвичайної пригоди, що призведе до каліцтва, а то й смерті дитини чи підлітка. Чи допустимо на таке закривати очі? Тому й вердикт наш категоричний: заборонити експлуатацію атракціонів до ліквідації порушень, зазначених у приписі!
Під час перевірки готовності атракціонів до безпечної роботи влітку виявлено56 порушень, видано 5 приписів, накладено 3 штрафи на посадових осіб. Головне ж, крім чотирьох атракціонів Парку культури і відпочинку “Боздоський”, заборонено експлуатацію двох атракціонів приватного підприємці Аркадія Єрьоменка, що на пл. Театральній в обласному центрі, та чотирьох атракціонів ТзОВ “Атракціон” приватного підприємця Андрія Літвінова. Все – з єдиною метою: щоб відпочинок наших дітей не затьмарювався трагічними несподіванками...
Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду по Закарпатській області
21 червня 2007р.
Теги: