Наразі мінімальна пенсія становить 856 гривень. Ще на початку року рівень мінімальної виплати становив 822 гривні.
Всього, у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму, за 9 місяців проведено 4 масові перерахунки та 6 перерахунків згідно з рішеннями Уряду. Так, 8,6 тис. пенсіонерам перераховано пенсії з урахуванням страхового стажу, набутого після призначення пенсій. Тож розмір пенсії в середньому зріс на 145,45 гривень.
Перераховуються пенсії і військовослужбовцям. У вересні здійснено 8 556 таких перерахунків. У середньому, пенсія збільшилася на 165,52 грн.
Нині на обліку в області перебуває 284,3 тисяч тих, хто отримує пенсії та допомоги. Середня пенсія в області у вересні 2012 року склала 1186,36 грн., що більше ніж у грудні 2011 року на 145,45 грн.
Запроваджуєть обслуговування громадян за принципом «єдиного вікна». Таким чином організовано прийом пенсіонерів в управліннях Ужгорода та Ужгородського району. У 12-ти управліннях Фонду в містах та районах області діють громадські приймальні.
З 1 жовтня введено в дію Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України. На сайті користувачі зможуть отримати інформацію щодо умов, порядку призначення, перерахунку та виплати своєї пенсії. Також, можна буде ознайомитись із формами заяв, заповнити їх, користуючись наданими інструкціями тощо.
У вересні цього року суму боргу до Пенсійного фонду вдалося скоротити на 668,3 тис. грн. (2,6 %). Наразі він складає 24 642,4 тис.грн.
У певних випадках підприємства, що мають недоїмку до бюджету Пенсійного Фонду, мають право на розстрочку старих боргів (борги - до 1 січня 2011 року). Для цього, передусім, потрібно сплатити єдиний соціальний внесок поточної заробітної плати. Борги розписуються на рік-півтора. Пеня, за умови виконання всіх умов угоди, списується:
- Ми пояснюємо керівникам підприємств, що краще виконати всі ці умови і не платити штрафні санкції. Наразі ми співпрацюємо з 15-ма підприємствами, які пішли на розстрочку. Такі угоди ми маємо право укладати до 22 листопада цього року.
З 2015 року нарахування пенсій відбуватиметься централізовано. Зараз, як розповіла Анастасія Пентек, щоб призначити пенсійні виплати потрібно зібрати певну кількість документів. Інколи вони потребують підтвердження.
Якщо ж людина працювала у іншій області, то це - тривалий процес. Вже через 2 роки, для призначення пенсії не потрібно буде навіть пред’являти трудову книжку. Адже, всі дані будуть занесені до центральної бази, що дозволить спростити роботу як працівників фонду, так і закарпатців, що претендують на пенсію. Про це Закарпаття онлайн повідомили в прес-центрі ОДА.
бабця 2012-10-23 / 15:01:51
я би такій анастасії пентек та *******************. у когось 900 гривень а у когось 10 000 гривень, а она середньоє считає. так они всі считавуть і азаров зарплати і тигипко пенсії, сволочі. оби їхні матері та діти на такі копійки жили