Згiдно з ним, мiськими зонами вiдпочинку вважаються правий берег Ужа в межах Ботанiчної набережної бiля дитячої залiзницi та вiд транспортного мосту (Студентська наб.) до Падiюну, i тiльки тут дозволено купатися. У деривацiйному каналi, водоймах по вул. Загорськiй, Чурговича, в парку “Перемоги” (озеро бiля ЗОШ № 15), на Радванському кар’єрi й на iнших дiлянках рiчки в межах мiста, окрiм окреслених, робити це заборонено. А ось визначенi виконкомом зони вiдпочинку мають стати безпечними й комфортними для ужгородцiв. Для цього, як повiдомили в управлiннi мiського господарства, ретельно обстежено дно рiчки у зазначених межах та очищено його вiд стороннiх предметiв, КАТП облаштувало роздягальнi й туалети, КШЕП установив контейнери для смiття у визначених мiсцях. Щоб вiдпочиваючi могли втамувати спрагу, на пляжах буде органiзована виносна торгiвля прохолоджувальнми напоями й морозивом. У вiддiлi з питань торгiвлi та захисту прав споживачiв кажуть, що пiдприємцiв, якi хотiли б цим зайнятися, вистачає. I, звiсно, мiська СЕС упродовж усього лiтнього сезону постiйно контролюватиме санiтарний стан зон вiдпочинку.
У той же час у мiсцях, де купатися заборонено, встановили вiдповiднi знаки, там патрулюватиме мiлiцiя. Хоча практика показує, що ужгородцi частенько iгнорують приписи й плавають, де їм заманеться. У цьому контекстi не зайвим буде нагадати: вже цього року в Ужгородi вода забрала 7 життiв. Отож варто пам’ятати елементарнi i навiть банальнi правила поведiнки у водi, порушення яких може обiйтися надто дорого. Методист iз просвiти населення навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Закарпатської областi Iрина Зiнич рекомендує: купатися у спецiально обладнаних для цього мiсцях, найкраще — вранцi або ввечерi, коли нема небезпеки перегрiвання; пiсля тривалого перебування на сонцi не пiрнати у воду з розбiгу: заходьте поступово, бо рiзка змiна температури дуже небезпечна для нашого органiзму, особливо для сердечникiв; плавати треба не бiльше 20 хвилин. При цьому категорично забороняється: заходити у воду в нетверезому станi; стрибати у воду з плавзасобiв, споруд та предметiв, якi для цього не пристосованi; використовувати для плавання надувнi матраци, подушки, автомобiльнi камери, несправнi човни; допускати у водi грубi iгри з хапанням за руку та ногу; подавати фальшивi сигнали бiди; засмiчувати воду та берег; тим, хто не вмiє плавати, заходити у воду бiльш нiж по пояс.
I, нарештi, хотiлося б попросити батькiв: аби вiдпочинок не затьмарився неприємними пригодами, не вiдпускайте дiтей на водойми самих i не залишайте їх у водi без нагляду.
Як кажуть, береженого Бог береже.
Мирослава ГАЛАС, “Ужгород”
18 червня 2007р.
Теги: