Колись правовірні селяни до Преображення Господнього не їли садових фруктів, бо це вважалося гріхом. Більше того, з 14 серпня починався двотижневий успенський піст. Господині пекли пісне печиво, обливали його медом та посипали маком. Також з меду і маку робили знамениті українські коржики "маковики". Цей короткий і досить легкий піст Спасівка, є нібито продовженням Великого посту.
На Спаса, повернувшись із церкви, родина врочисто сідала за стіл і смакувала яблука з медом, запиваючи все це виноградним, або яблуневим вином. З цього часу починали відлітати у вирій птахи, потрохи заявляти про себе дощі, холода, вітри. У народі кажуть: "Прийшов Спас - пішло літо від нас".
Час минає, проте звичаї, традиції живуть у людській пам' яті. Ми сьогодні, як і сотні років до цього наші пращури, чимчикуєм парадні з наповненими садовиною корзинами в руках у Церкву. Це не лише віра, а й глибока повага і любов до рідної землі, до її минулого, до історії українства.
Щороку після Спаса я і мої колеги приносимо в офіс посвячені яблука і мед та пригощаємо усіх клієнтів, які завітають цього дня у Банк. Нам хочеться поділитись чимось хорошим з людьми, подарувати їм по святому, чудодійному яблуку, яке нестиме посил здоров'я, добробуту, родинного щастя.
Проте на цей раз ми вирішили зробити все по-особливому. В усіх містах Західної України працівники Банку одягли святкові вишиванки, прикрасили відділення зеленими кульками-"яблуками" та зустрічали клієнтів доброзичливими посмішками, поздоровленнями, яблучними гостинцями і медовою смакотою. Ви б бачили емоції людей! Море позитиву, приємного здивування і справжнього відчуття свята. Я впевнена: залишаючи стіни відділення, відвідувачі забирали із собою хороший настрій, задоволення, бажання поділитись добром з іншими людьми. Пригадався з дитинства мультиплікаційний фільм у котрому намальвані звірятка по черзі передаровували один одному букет квітів: просто так, щоб хтось відчув до себе увагу, душевне тепло та запалився іскорками щастя.
Отож нехай започатковане стане новою традицією і кожен із нас щедро дарує оточуючим букети Добра та Щастя не лише на свято Спаса .
Леся 2012-08-22 / 10:52:49
Молодці, до Вас завжди приємно завітати, позитивні, креативні, націлені на успіх, так тримати!
Микола 2012-08-21 / 14:12:30
Такі свята треба відзначати на державному рівні.
местный 2012-08-21 / 11:34:49
2авторка: "В усіх містах Західної України..." - предлагаю в сл.году расширить географию на всю территорию Украины.
"приносимо в офіс посвячені яблука і мед та пригощаємо усіх клієнтів" - опять-таки конструктивное предложение расширить ассортимент медовухой :)
"кожен із нас щедро дарує оточуючим букети Добра та Щастя не лише на свято Спаса" - супер. я - за. а кто не будет дарить букеты Добра - того предлагаю на кол. Во имя Добра :)
но само желание не забывать старые обычаи заслуживает всяческого уважения и вызывает к авторке искренние симпатии :)
Сторонній 2012-08-21 / 11:01:30
Ну да. Мадяри ходять у збитковий OTP
ungvarets 2012-08-21 / 10:57:39
маячня повна з цими вишиванками, цирк та й годі. Особисто я в банк, де зустрічають у такому виді більше не заходив би.