"За радянських часів наше село Колодне перетворили на вулицю Колоднянську села Загаття. Ніхто у нас не поцікавився, чи хочемо ми приєднатися до Загаття у вигляді вулиці. Нині мешканці вирішили, що вони мають повне право повернути собі своє село Колодне. У 1868 році у Колодному з'явилася перша православна церква, тоді всі місцеві знали, що вони – жителі села і пишалися цим. Мені було приємно, що люди на референдумі майже одностайно підтримали ідею відродження села Колодне" - розповів активіст та ініціатор референдуму Іван Яцура.
Представники місцевої влади з розумінням поставилися до бажання мешканців вулиці Колднянської знову стати жителями села Колодне.
"Ідея провести референдум була продиктована бажанням громади відновити історичну справедливість. Активісти запевнили нас, що відродження села принесе їм моральне задоволення. Результат – 282 людини проголосували "за" створення нового населеного пункту, а 68 – "проти" - констатував голова Іршавської районної ради Станіслав Сухан.
Закарпатці з покон віків шанобливо відносилися до своєї землі та вкрай ревно ставилися до власної територіальної приналежності. Навіть найменші населені пункти мають великі амбіції. І якщо мешканці новоствореного села Колодне почуватимуться хоч трохи щасливішими від зміни свого статусу – нехай так і буде.
Вікторія Рижова, KarpatNews.in.ua